Tipy na darčeky pre svadobných hostí

Kedysi odchádzali svadobčania domov s takzvanou výslužkou – fľašou vína a krabicou koláčov. V súčasnosti sa k tejto výslužke pridávajú aj malé darčeky – drobné pozornosti, ktoré budú svadobným hosťom pripomínať to, že boli súčasťou vášho svadobného dňa.

Tieto malé darčeky sú milé. Ich výber a zabezpečenie si obvykle vyžaduje nejaký ten čas, no zaručene nimi potešíte všetkých svadobčanov. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi alebo sa rovno zastavte v našom salóne STAR Boutique na Kováčskej 63 v Košiciach a krásne darčeky podľa vašich predstáv vyrobíme aj u nás.

Fotospomienka

Svadobné drobnosti môžeme rozdeliť na jedlé a nejedlé, ktoré ostanú hosťom na pamiatku dlhšie. Príkladom takého darčeka môže byť magnetka s vašou fotkou a dátumom svadby.

Ďalším variantom je darovať hosťom spomienku priamo zo svadby. Ako na to? Kúpte alebo požičajte si fotoaparát, ktorý tlačí fotografie okamžite po ich odfotení, a vyfoťte sa s každým hosťom – rodinou aj kamarátmi. Fotografia bude hneď po ruke, dámy si ju odložia do kabelky, páni do saka a potom si ju doma vystavia, kde len budú chcieť. Oproti magnetke je fotografia lepšou voľbou preto, lebo bude pre hostí osobnejším darčekom, keďže bude priamo z hostiny a budú na nej aj hostia, nielen vy.

Sladké, tvrdé aj zavárané

Jedlé drobnosti sú obľúbené medzi hosťami, pretože, povedzme si úprimne, kto si raz za čas nedopraje niečo sladké? 🙂 Preto sa nebojte dopriať hosťom na domov okrem koláčovej výslužky aj čosi ďalšie sladké. Môže ísť napríklad o zmes rôznych orechov či ovocia máčaný v čokoláde, zdobené medovníky či lízanky. Čokoľvek, čo by ako darček potešilo vás.

 

Pre svadobné drobnosti sa často využívajú aj rôzne malé sklenené fľaštičky. Niektoré sa plnia pálenkou – najlepšie domácou. Iné zas môžete naplniť pečeným čajom, džemom, medom či vlastnou omáčkou, ktorú vyrábate a ste na ňu hrdí. Samozrejme, nie každý má priestor a čas na takéto domáce výrobky. Vo svojom okolí ale isto nájdete milú ochotnú pani, ktorá vám tieto svadobné darčeky pripraví.

Darčeky, ktoré sa využijú

Svadobné darčeky však môžete poňať aj praktickejšie. Ako? Dámam darujte malý krém na ruky či balzam na pery , pánom zas zápalky s vašimi menami a dátumom svadby či výnimočný otvarák na pivo. Spomedzi bohatej handmade výroby na Slovensku si môžete vybrať aj iné praktické darčeky – plátenné tašky na nákup s vaším logom či prírodné mydlo s vašou obľúbenou vôňou. Ak nemáte problém investovať, zakúpte každému svadobčanovi malý pohárik, na ktorý mu vygravíruje – vy sama alebo profesionál – meno spolu s informáciou, kde pil z tohto pohárika. Ženy by zas mohlo potešiť aj vrecúško plné sušenej levandule, ktoré využijú vo svojom šatníku.

Tematické drobnosti

Tradície sa v prípade svadobnej výslužky posúvajú vpred, preto sa nebojte obdarovať svojich blízkych aj ozaj netradičnými vecami. Ak ste so svojím nastávajúcim obaja zanietení cyklisti a aj počas vášho svadobného dňa nájdu hostia pár detailov s cyklo tematikou, pribaľte im na pamiatku malý bicyklík s ceduľkou, ktorá bude hosťovi pripomínať, odkiaľ ho má. Ak chystáte tematickú retro párty, skúste pohľadať svadobčanom malé odznaky v tvare vinylovej platne.

Tým najmenším pripravte maľovánky s farbičkami, ktorými sa počas hostiny zabavia a  po svadbe si ich vezmú domov.

Dajte darčeku svoju „značku“

Vždy sa snažte na svadobné darčeky umiestniť aj nálepku alebo papierik s informáciou, aby ľudia vedeli, že túto pozornosť majú z vášho svadobného dňa. Využite pritom grafické spracovanie etikety na víno alebo pozvánku, inšpirujte sa farbami, ktoré tvoria výzdobu.

 

Pri príprave svadobných darčekov si nechajte pomôcť od najbližších – rodiny a družičiek. Omnoho jednoduchšie sa vám bude svadba organizovať,  ak už budete mať svoje vysnívané svadobné šaty „v suchu“. Vďaka tomu budete môcť svoju pozornosť preniesť na iné veci, ktoré si vyžadujú vybaviť, a nebudete premýšľať nad tým, koľko šiat si ešte budete musieť vyskúšať.

Skúste nájsť svoje svadobné šaty u nás v Star Boutique. Objednajte sa na telefónnom čísle 0903 399 808 a navštívte nás na Kováčskej 63. Vezmite so sebou aj svadobnú mamu či družičky, pretože máme čosi špeciálne aj pre ne 🙂

 

One Response

Comments are closed.