Ako vybrať šaty pre družičky?

Obávanou a ťažko kontrolovateľnou súčasťou každej svadby sú ľudia. Dalo by sa povedať, že dvojnásobne to platí o ženách. Nevesta má preto v rámci medziľudských vzťahov so svojimi kamarátkami oveľa komplikovanejšiu úlohu než ženích. Predsa len, muži sú o čosi menej emocionálne založení ako my.

Jeden z prvých problémov, ktorý môže pokaziť svadobnú náladu, pritom môže vzniknúť omnoho skôr – už pri výbere šiat pre družičky. Presvedčiť a zjednotiť všetky najbližšie priateľky či rodinné príslušníčky k jedným rovnakým šatám dá zabrať. Každá žena je iná a krásna svojím spôsobom. Nájsť teda ideálne šaty, ktoré sa hodia pre rôzne typy postáv, môže byť obtiažne.

Ako na to? Základom a dobrým odrazovým mostíkom je začať s výberom niečoho, na čom sa zhodnú všetky družičky, napríklad strih šiat. Buď si s družičkami dajte zraz, alebo si vytvorte skupinovú konverzáciu, ktorá uľahčí vašu komunikáciu aj zasielaním fotografií šiat.

Jedny rovnaké šaty

Vaše družičky môžu mať šaty, ktoré budú mať rovnaký strih aj farbu. Pri tomto type bude skupina vašich pomocníčok v deň D jednoznačne odlíšená od ďalších svadobných hostí. Pri tomto výbere asi ale najviac hrozí zdĺhavé hľadanie jedného modelu šiat.

Všeobecne sa ako družičkové šaty hodia viac dlhé šaty, ktoré skôr pristanú na každý typ postavy. Ak máte svadbu v lete, pokojne siahnite aj po krátkych šatách, tesne pod alebo nad kolená. Do vyslovene krátkych šiat nechoďte, družičky sa v takých šatách nemusia citíť komfortne, navyše si budú musieť stále dávať pozor a sťahovať šaty.

Čo sa týka strihu šiat, medzi najpreferovanejšie patria jednoznačne šaty Á-čkového strihu. Každej družičke vyčaria štíhly pás a kruhová sukňa schová bruško či širšie stehná. Ďalším obľúbeným strihom sú aj šaty prestrihnuté pod prsiami, ktoré opäť skryjú prípadné nelichotivé partie.

 

Malá variácia

Ďalšou možnosťou je ponúknuť družičkám kompromis – zhodnú sa na rovnakom strihu, ale každá bude mať na sebe dané šaty v inom farebnom prevedení. Tak bude mať každá družička pocit jedinečnosti a zároveň spolupatričnosti s vaším okruhom najbližších žien. Pritom si bude môcť vybrať farebný odtieň šiat, ktorý má najradšej, cíti sa v ňom pohodlne a pristane jej.

Výber farieb, do ktorých zaodejete družičky, sa môže inšpirovať vo farbách svadobnej výzdoby či svadobnej kytice. Pre svadby v chladnejšom období sa pre družičky hodí viac sýtejšia farba – sýtomodrá, zelená, bordová. Jarné a letné mesiace zas lákajú jemnejšími pastelovými odtieňmi.  Ak máte na pláne tematickú svadbu, asi vám nemusíme hovoriť, že svoje družičky môžete pokojne obliecť do takého outfitu, ktorý bude ladiť s celou atmosférou podľa vašich preferencií.

 

Vhodná alternatíva

Alternatívou, ktorá sa čoraz viac objavuje na svadbách, je aj zladenie družičiek v podobe rovnakých sukien, ku ktorým si každá doladí zvršok podľa svojich preferencií, obvykle ale v rovnakej farbe. Sukňa Á-čkového strihu je jednoznačne ženský kúsok, ktorý pristane každej dáme.

Rady na záver

Čím viac družičiek budete mať, tým môže byť výber šiat ťažší. Samozrejme, tým vám nechceme povedať, aby ste nemali nakoniec žiadnu. Odporúčame vám však párny počet družičkovskej partie z jednoduchého dôvodu – na fotografiách vynikne krajšie, ak budete mať rovnaký počet družičiek po oboch stranách.

Nezabudnite počúvať návrhy a možné úpravy družičiek – aj keď je to vaša svadba, v šatách budú celý deň ony. Musia sa v nich preto cítiť pohodlne a príťažlivo, aby si vašu svadbu užili a v prípade potreby boli vždy nablízku bez toho.

Vezmite svoje družičky na príjemné poobedie a po kávičke a nákupoch sa zastavte u nás – v Star Boutique na Kováčskej 63 v Košiciach. Vďaka širokému výberu spoločenských šiat si u nás na svoje prídu nielen družičky, ale možno aj vy, pretože v našej ponuke máme množstvo krásnych svadobných šiat, aké by ste inde ťažko hľadali.

 

Tešíme sa na vás!