5 šiat na stužkovú slávnosť, v ktorých zažiarite

Stužková slávnosť je krásna spoločenská udalosť, ktorú by si mal zažiť naozaj každý. Je jasné, že túto špeciálnu príležitosť viac prežíva nežné pohlavie – mladé slečny, ktoré stužková slávnosť čaká, ale aj ich mamky, ktoré uvidia svoje dcéry v plnej kráse pri oficiálnej „dospeláckej“ akcii. Na rad ale prichádza otázka – aké šaty na stužkovú?

Čaká aj vás v tomto roku stužková? Máme pre vás výber rôznych typov šiat, ktoré sa hodia na stužkovú, nič nimi nepokazíte, ba práve naopak – zažiarite v nich.

Veľkou výhodou študentiek, ktoré čaká stužková, je, že spoločenský bontón je v ich prípade voľnejší a môžu experimentovať so strihmi, dĺžkou šiat aj ich farbou.

 

1. Šaty bez ramienok

Tento typ šiat krásne odhaľuje holé plecia aj dekolt a sú ideálne pre slečny, ktoré rady nosia náhrdelníky, pretože šperku ponúkajú priestor vyniknúť. Pri šatách bez ramienok treba myslieť na kvalitnú podprsenku rovnako bez ramienok a určite si ich vyskúšať vopred aj s ňou, aby ste predišli tomu, že si budete počas stužkovej slávnosti neustále vyzdvihovať šaty hore, aj keď vám možno padať vôbec nebudú a bude to len váš pocit.

spolocenske saty

2. Šaty so spadnutými ramienkami

Šaty so spadnutými ramienkami sa stali obľúbenými a my sa tomu nečudujeme. Ponúkajú totiž možnosť mať krásne odhalené plecia, ale zároveň spadnuté ramienka držia šaty o čosi lepšie ako šaty bez ramienok. Aj pri týchto šatách však treba rátať s podprsenkou bez ramienok.

spolocenske saty

3. Šaty s véčkovým výstrihom

Výstrih do písmena V nájdete na spoločenských šatách čoraz častejšie. Tomuto výstrihu sa hovorí aj rúchový výstrih a môže na šatách siahať aj po pupok, takýto typ šiat sa však na stužkovú nehodí. Inak, skvelé je, že šaty s véčkovým výstrihom nájdete už aj s decentným prekrytím výstrihu telovou farbou, ale aj bez prekrytia. Mierne prekrytie výstrihu na šatách je ideálne pre dámy, ktoré majú menšie poprsie.

4. Šaty s rázporkom

Jednoznačne sexy model šiat, ktorý však vie byť aj decentný v prípade potreby, čo sa na stužkovú hodí. Skvelé pri šatách s rázporkom je, že vrchný diel šiat môže byť rôzny – bez ramienok, s rukávmi… Je teda len na vás, aké šaty si vyberiete. Pri skúšaní šiat si však určite vyskúšajte rôzne pohyby – chôdzu, tanec, krútenie sa – a sledujte, čo všetko odhaľuje rázporok, aby ste neskôr na stužkovej slávnosti neostali nepríjemne prekvapená.

A nezabudnite na topánky – tie budú odhalené pri tomto type šiat viac 🙂

 

5. Šaty s holým chrbtom

Odhalený chrbát na šatách je skvelý – je rafinovaný a príťažlivý, ale zároveň nie je vulgárny, keďže toho veľa neodhaľuje. Teda, ak nemáte výstrih až po zadok 🙂 Pri tomto type šiat si však dobre zvážte pre a proti najmä čo sa týka nosenia podprsenky. V obchodoch nájdete aj nalepovaciu verziu podprsenky, ktorá sa k týmto šatám hodí určite viac ako podprsenka s priesvitným zapínaním, to by mohlo skaziť celkový efekt šiat.

 

Samozrejme, šiat na stužkovú slávnosť nájdete omnoho viac než len týchto 5 typov, ktoré sme vám dnes opísali. Dôležité je nájsť šaty, v ktorých sa budete cítiť najlepšie a krásne. My vám s tým radi pomôžeme – zastavte sa u nás na Kováčskej 63 v Košiciach a vyskúšajte si kolekciu spoločenských šiat, ktorú pre vás v Star Boutique starostlivo vyberáme.