Čaká vás v roku 2020 svadba? Pozrite si svadobné trendy!

 

Patríte medzi tie šťastné dámy, ktoré v roku 2020 čaká vlastná svadba a dokonalý vysnívaný deň D? Svadobná sezóna  2020 už klope na dvere, preto je na čase inšpirovať sa svetovými svadobnými trendami, ktoré si našli miesto aj v našich končinách. Na svoje si prídu najmä nevesty, ktoré majú rady minimalizmus.

 

Najžiadanejšie priestory

Ak ešte v rámci svojich svadobných príprav stále váhate nad dokonalým miestom pre vašu svadbu, skúste vo svojom okolí vyhľadať priestory, ktoré sú v sezóne 2020 najväčším hitom – stodoly alebo industriálne priestory.

Nájdite reštauráciu alebo prenajímateľný priestor, ktorý pôsobí, ako by ste boli v stodole – má rustikálne prvky, drevené obklady, pôsobí prírodne. Ak sa vám tento štýl nepáči, hitom sú aj industriálne priestory – rozľahlé minimalistické miesta, v ktorých vynikne dokonalá výzdoba.


Pri oboch miestach skontrolujte aj dostatok denného prirodzeného svetla, ktoré by malo prechádzať skrz veľké okná.

Zelená výzdoba

Už minulý rok sa začala na svadbách čoraz viac objavovať výzdoba  greenery. Ide o zelenú minimalistickejšiu výzdobu, ktorá pôsobí prirodzene. Najčastejšie ju tvorí klasická zeleň – menej kvetov, viac zelených lístkov, konárikov, stoniek… Táto výzdoba pôsobí sviežo a zároveň na seba nepúta extrémnu pozornosť.

Greenery sa vyznačuje najmä zelenou farbou, ktorá pôsobí elegantne a ktorú môžete doladiť napríklad jemnou béžovou či slávnostnejšou zlatou.

Veľký comeback však tento rok zažívajú aj ruže, preto si z nich smelo môžete urobiť svadobnú kyticu. Preferujú sa však jednofarebné jemnejšie ruže, ktoré vedia pekne doplniť aj greenery výzdobu.

 

Za jedným stolom

Posledné roky panoval trend okrúhlych stolov, čomu sa prispôsobovali aj reštaurácie a hotely. Tento rok prichádza po dlhšej dobe zmena – veľkým hitom budú vo svadobnej sezóne 2020 dlhé stoly. V spojitosti s obľúbeným a stále preferovaným rustikálnym štýlom sú ideálne drevené stoly.

Detaily zavážia

Dôležitou súčasťou výzdoby nie sú len kvety, ale aj množstvo ďalších doplnkov a drobností – od váz, cez svietniky až po servítky. Všetko, čo je súčasťou svadobnej výzdoby a svadobnej sály, alebo dokonca aj priestorov pred sálou či napríklad balíčky pomoci na toaletách, sa snažte ladiť.

Ručíme vám, že zladené detaily si všimnú nielen kritickí hostia, pretože vkusne ladiaci priestor vie zaujať každé oko. Zároveň takýto priestor vynikne aj na fotkách. Keďže je stále obľúbený rustikálny štýl, laďte vintage kúsky s kovom a drevom, aby všetko  k sebe pasovalo.
Samozrejme, romantické atmosféru vždy urobia sviečky, na tie určite nezabudnite.

Svadobné šaty roka 2020

Pri výbere svadobných šiat je základom, aby ste sa v nich ako nevesta cítili prirodzene, pohodlne a krásne. Ak chcete dodržiavať trendy, určite by ste mali staviť na minimalistické šaty – jednoduché strihy, jemné línie a minimum aplikácií. Veľký boom zažíva dlhá vlečka sťa princezná, alebo aspoň kráľovská nevesta.

V rustikálnom štýle však ostávajú aj naďalej v kurze bohémske svadobné šaty, v ktorých sa nevesta bude cítiť ako víla.

Samozrejme, vaša svadba je váš deň D, preto by ste sa mali riadiť svojimi pocitmi, štýlom a vašou osobnosťou. Napriek tomu, že trendy preferujú minimalistický svadobný štýl, je pre nevesty, ktorým sa jednoduchosť skrátka nehodí, v kurze aj skutočný maximalizmus so všetkým, čo k nemu patrí. Veľkej obľube sa tešia najmä steny na fotografovanie, z ktorých sú najžiadanejšie kvetinové steny. Veríme, že sme vás so svadobnými trendami nevystrašili. Svoju svadbu aj prípravy na ňu si musíte v prvom rade užiť.

Preto nenechávajte nič na náhodu a poslednú chvíľu a v dostatočnom časovom predstihu sa objednáte aj na skúšanie šiat. Tak si zaručíte to, že vám žiadna iná nevesta nevyfúkne vaše vysnívané šaty. V Star Boutique na Kováčskej 63 v Košiciach už nájdete aj svadobné šaty z novej kolekcie, ktoré potešia nevesty s rôznym vkusom.

Dress: Star Boutique

Foto: unsplash