Ako si vybrať svadobné oznámenie?

Patríte aj vy medzi tie šťastné slečny, ktoré čaká svadba? V prvom rade, blahoželáme 🙂 Čaká vás jeden z najkrajších dní vášho života. Preto by ste mali venovať jeho príprave dostatok času a pozornosti. Radi vám s tým pomôžeme – zameriame sa na svadobné oznámenie.

svadobne oznamenie

Dôležitosť oznámenia

Možno máte pocit, že pozvanie na svadbu viete dať na hocijakom papieri. To však nie je pravda. Svadobné oznámenie je pre každého, komu oznámenie doručíte – či už pozvaným hosťom, alebo známym, ktorých chcete informovať o veľkej zmene vo vašom živote, prvým kontaktom s vašou svadbou. Zároveň je to aj prvý hmatateľný znak toho, že deň spečatenia vašej lásky sa naozaj blíži.

Postup výberu  

Na začiatku výberu si ujasnite, aké oznámenia sa vám páčia. Páčia sa vám tradičné oznámenia – text, ornamenty, prípadne kvietky? Alebo vás viac zaujme niečo bláznivejšie – fotografie či netradičné rozmery? Je dôležité si pri tomto kroku povedať, či to, čo sa vám páči, je naozaj aj taký typ oznámenia, ktorý by mal byť váš.

Pretože motívov, z ktorých si môžete vybrať, je nespočetne veľa. A k tomu všetkému máte stále možnosť nechať si navrhnúť personalizované svadobné oznámenie presne pre vás.

svadobne oznamenie

Otázky, ktoré pomôžu

Pri premýšľaní o vašom oznámení si skúste zodpovedať tieto otázky: Mám rada jednoduché minimalistické veci? Páči sa mi čistá klasika? Som romantička a kvietky musím mať aj na oznámení? Chcem mať oznámenie s ornamentmi? Mám najradšej folklórne motívy a budem sa ich držať aj pri oznámení? Chcem ľudí pozývať na svoju svadbu s oznámením, na ktorom bude spoločná fotografia?

svadobne oznamenie

Ladíme

Veríme, že pri výbere svadobného oznámenia už budete mať v hlave aj konkrétnu víziu, ako má vyzerať váš svadobný deň – kde sa odohrá hostia, aká bude výdoba, aké šaty budete mať… Všetky tieto fakty zhoľadnite aj pri oznámení, pretože aj to musí ladiť s vašou svadobnou atmosférou. Ako sme spomínali na začiatku – oznámenie je pre svadobčana prvým kontaktom s vašou svadbou, malo by mu preto čo-to napovedať o duchu vášho spečatenia lásky.

Ak máte svadbu v štýle vintage v stodole, na oznámenie voľte prírodné motívy. Ak máte svadbu na kaštieli či v zámku, stavte na klasiku a čisté elegantné línie. Ak budete mať celú výzdobu v ľudovej nôte, dajte si folklórne motívy aj na oznámenie.

Čo na oznámení nesmie chýbať? 

Snúbenci si dnes na svadobné oznámenie dávajú aj citát o láske alebo úryvok z ich spoločnej obľúbenej piesne. Okrem toho by ste však nemali zabudnúť na dôležité informácie, ktoré by na oznámení nemali chýbať:

  •  meno ženícha (môže, ale dnes už nemusí byť aj jeho adresa)
  •  meno nevesty (môže aj nemusí byť aj jej adresa)
  •  dátum,čas a miesto konania obradu
  •  dress code (ak chcete, aby hostia dodržali nejaké pravidlo v obliekaní)
  •  adresa, kde sa majú zasielať gratulácie snúbencom

svadobne oznamenie

Ak budete svadobné oznámenie rozdávať len ľuďom, ktorých plánujete pozvať na svadobnú hostinu, skúste im to napísať na oznámenie – aby ho vnímali aj ako pozvanie k svadobnému stolu. Omnoho častejšie sa však dnes využíva alternatíva. K svadobnému oznámeniu jednoducho pripojíte kartičku, ktorá bude symbolizovať pozvanie k svadobnému stolu. Vyhnete sa tým prípadným nedorozumeniam 🙂

Svadobné oznámenie by ste mali začať rozdávať svojim blízkym minimálne 6 týždňov pred termínom svadby, aby mali hostia dostatok času zariadiť si a naplánovať povinnosti tak, aby vedeli prísť.

svadobne oznamenie
foto k blogu: unsplash, pixabay, pexels.

Posledná rada: Raďte sa so svojím nastávajúcim

Predsa len, je to svadba vás dvoch, nielen vaša. Ženy a muži majú rozdielne pohľady na tú istú vec, je preto dobré, ak sa na návrhy oznámení pozrie aj váš partner.