Máte pár dní do svadby? Viete, na čo nezabudnúť? 

Mesiace plánovania sa pomaly chýlia k záveru a svadobný deň je za dverami. Pocit napätia stupňujú aj otázky zo všetkých strán: „Už máte všetko pripravené?”

Poďme sa spolu pozrieť na to, čo musíte naozaj urobiť pred svojím dňom D.

 

Konečný počet hostí

 Obvykle reštaurácie potrebujú aspoň 3 dni vopred vedieť finálny počet hostí, pre ktorých budú v kuchyni pripravovať hostinu. Spolu so ženíchom oslovte pozvaných hostí a overte si ich prítomnosť na vašej svadbe. Získate jasnú predstavu o počte a vyhnete sa prípadným zmenám na rýchlo v zasadacom poriadku.

Hostia zas získajú pocit, že ich na svojej svadbe naozaj chcete a tešíte sa na nich, prípadne využijú priestor aj na organizačné otázky, ktorými vás sami nechceli otravovať. Zároveň sa môžete uistiť, či každý pozná svoju úlohu, ak nejakú má. Získate tak uistenie, že svadba je dobre zorganizovaná a pomáha vám s ňou okruh ľudí, ktorým veríte.

 

Potvrďte dodávateľov a pripravte pre nich peniaze

Deň až dva pred svadbou obvolajte svojich dodávateľov – kvetinárku, cukrárku, hudbu, fotografia, priestory – a pre každý prípad si potvrďte všetko dôležité (čas, výzdoba, program…). Samozrejmosťou je zavolať aj do kostola či na úrad, aby ste mali istotu, že vás po príchode na sobáš bude čakať aj obrad.

Ak vyplácate dodávateľov až na svadbe (obvykle sa vždy nájde aspoň jeden) vopred si pripravte dohodnutú sumu do obálky, ktorú radšej dajte na starosti dôveryhodnej osobe.

 

Darčeky pre hostí a darčeky od hostí 

 Trendom v rámci svadieb je drobnosť pre hostí, ktorá im bude slúžiť ako pamiatka na váš svadobný deň. O rôznych tipoch darčekoch sme už písali, ak hľadáte inšpiráciu, určite navštívte tento blog .Týždeň pred svadbou ich pre každý prípad skontrolujte a spočítajte.

Deň pred svadbou určite navštívite svadobnú sálu a pri tejto návšteve nájdite priestor, kam sa budú odkladať svadobné dary. Ich úschovu zverte dvom osobám.

 

Playlist s obľúbenými piesňami

 Kvalitný DJ či svadobná kapela vie, aké pesničky má hrať podľa nálady a atmosféry v sále. Ak však máte špeciálne požiadavky na piesne, ktoré počas vášho svadobného dňa musia zaznieť, odporúčame vám zaslať váš výber hudobnej zložke vopred, aby sa vedela pripraviť.

 

Pripravte všetky veci na svadbu

Deň pred svadbou absolvujte rituál ako pri balení sa na dovolenku. Vymedzte si priestor, kde budete ukladať všetky veci, ktoré si potrebujete zbaliť na svoj svadobný deň. Od oblečenia, kozmetiky až po menovky, darčeky pre hostí či náhradné topánky.

 

Vyzdvihnite si svadobné šaty

 Posledná vec, ktorá je ale najdôležitejšia a v žiadnom prípade na ňu nezabudne žiadna nevesta, je vyzdvihnutie a kontrola svadobných šiat. Ak máte šaty zakúpené, poriadne ich celé prezrite. Ak máte šaty požičané, zájdite si ich vyzdvihnúť po dohode so salónom.

U nás v Star Boutique si nevesty svoje šaty obvykle vyberajú v piatok a vracajú v pondelok, samozrejme, veľmi radi im vieme v prípade potreby a väčšieho priestoru na fotografovanie aj vyhovieť s viac dňami. Ak ešte stále nemáte svoje svadobné šaty, radi vás privítame u nás na Kováčskej 63.

Každá nevesta by pri prípravách mala cítiť podporu svojho životného partnera aj blízkych. Nenechávajte si všetko na svojej hlave a verte svojmu okoliu. Aj keď vo svadobný deň nakoniec možno servítky nebudú poskladané presne tak, ako ste chceli, nič sa nestane. Snažte sa užiť si svoj svadobný deň naplno, veď je predsa váš jediný J