10 vecí, ktoré potrebuje každá nevesta

Pokazený svadobný deň je nočnou morou každej jednej nevesty. Môže ísť o maličký zádrhel – očko na silonke, no pokojne môže ísť aj o väčšiu komplikáciu, napríklad nepredvídateľné počasie. Musíme sa zmieriť s tým, že niektoré veci, žiaľ, neovplyvníme.

svadobne saty

Našťastie sa však vieme pripraviť najlepšie, ako vieme. Preto sme sa rozhodli pomôcť všetkým slečnám, ktoré čaká svadobný deň, zoznamom 10 vecí, na ktoré by ako nevesty nemali zabudnúť.

 

1. Svadobné šaty

Prvá vec, na ktorú sa ľudia pýtajú už takmer hneď po zasnúbení: „A šaty už máš?” Preto sa niet čomu čudovať, že áno, šaty sú v prípade nevesty to najdôležitejšie. O tom, kedy je najlepší čas hľadať šaty, sme už písali. Pred termínom svadby si v prípade zapožičaných šiat ne zabudnite po ne zájsť a určite si ich ešte vyskúšajte predtým, ako si ich oblečiete vo svoj svadobný deň.

svadobne saty

2. Závoj

Môže aj nemusí byť – toto rozhodnutie je na každej neveste. V minulosti bol závoj tradičnejší, dnes so nevesty vlasy ozdobia skôr obľúbenými kvetinovými čelenkami či sponami. nevesty pristupujú k moderným kvetinovým čelenkám či iným vlasovým ozdobám. Po čom siahnete vy, je len na vás, držte sa však štýlu šiat, aby ste ladili.

3. Svadobný účes

Kaderníčku máte na svadobný deň objednanú už dlho dopredu, o tom nepochybujeme. Mnoho neviest však ešte pred samotnou svadbou zájde za svojou kaderníčkou na skúšku svadobného účesu. Bez svadobného zhonu viete v pokoji prebrať so svojou kaderníčkou, aký typ účesu sa vám hodí – vzhľadom k vašej tvári aj vzhľadom k šatám, a vyhnete sa tak prípadnému prerábaniu účesu vo svadobný deň, kedy na to nebudete mať čas.

svadobne saty zavoj

4. Svadobný mejkap

Rovnako ako účes odporúčame skočiť za vašou kozmetičkou alebo vizážistkou aj na skúšku mejkapu, ktorý chcete na svadbe mať. Musí ladiť so šatami aj účesom a predovšetkým musí vyzdvihovať vašu prirodzenú krásu. Skúška mejkapu pred svadbou sa určite zíde tým nevestám, ktoré sa v bežné dni veľmi nelíčia. S vizážistkou si tak prejdete typ líčenia, aký by ste chceli – mal by byť taký, aby vás ľudia spoznali, nie príliš silený či vyzývavý, najmä ak sa bežne nemaľujete.

5. Svadobné topánky

Topánky, ktoré budete mať na nohách celý deň a budú výrazne vplývať na to, ako sa cítite. Vybrať si svadobné topánky môže byť aj ťažké, ale verte, že to stojí zato. Pred svadbou ich nezabudnite vyskúšať aj spolu so šatami. Otestujte si najmä dĺžku šiat pri kráčaní a tancovaní, aby vás nič neprekvapilo.

svadobne topanky

6. Niečo na prehodenie

Máte letnú svadbu a nepočítate so zlým počasím? Ani by ste neverili, koľko neviest si to isté vravelo pred vami 🙂 Aj keď vám doprajeme to najkrajšie počasie, aké len môže byť, pre každý prípad si k svadobným šatám nájdite jeden kúsok na prehodenie – môže to byť aj obyčajný svetrík, prípadne bolerko, sako, v zime krásne na svadobných šatách vyznie zas kožušinka. Ak aj budete mať v svadobný deň ideálne počasie, môže byť pomerne chladno v kostole počas sobáša. Vždy sa oplatí byť pripravená na viacero verzií, nemyslíte?

7. Šperky

Okrem závoja či čelenky sú dôležitou súčasťou nevestinho outfitu aj šperky. Pri ich výbere nezabúdajte, že počas sobáša vám jeden prstienok pribudne – obrúčka. Preto stavte na menší počet ozdôb – napríklad zásnubný prsteň, decentný náramok. Čo sa týka náušníc, výber závisí od zdobenia šiat aj účesu, aký budete mať. Ak máte vyšperkované veľkolepé šaty, stavte na ladiace náušnice, nejaké zvislé, no vlasy by ste mali mať aspoň trochu zopnuté. Pri rozpustených vlasoch sú náušnice často ukryté pod prameňmi, takže pri tomto účese sa nemusíte až tak trápiť náušnicami.

8. Bielizeň

Aj keď svadobné šaty sú najdôležitejšie, pre vaše vlastné pohodlie je rovnako dôležitá aj bielizeň, ktorú pod nimi máte. Výber podprsenky závisí od typu šiat a výstrihu – či môžete siahnuť po klasickej podprsenke, bezramienkovej alebo potrebujete len nalepovacie košíky. Pri výbere nohavičiek môžete byť slobodnejšia – vyberte si tie, ktoré máte rada, cítite sa v nich pohodlne, no pozor, mali by byť aj zvodné, keďže vás čaká svadobná noc 🙂

Pod šaty si ešte nezabudnite dať aj podväzok.

9. Popolnočné šaty

Šaty na redový tanec si nevesty obvykle zapožičajú, no po redovom tanci sa z kroja môžete prezliecť do iných, tzv. popolnočných šiat, pri ktorých si môžete vybrať podľa vášho gusta bez obmedzenia.

redovy tanec

 

10. Úsmev a dobrá nálada 

Nech posledný bod znie akokoľvek absurdne, je to tak. Môžete mať všetko dokonale pripravené, môžete mať najkrajšie šaty, dokonalé líčenie aj účes, ale keď budete vy sama bez nálady a budete sa na celý svet mračiť, nebude to ono. Preto sa snažte pripraviť sa na svoj svadobný deň najlepšie, ako viete.

Nenechávajte si všetko na svojich pleciach – verte partnerovi, rodine, kamarátkam. Aj keď sú prípravy stres a zhon, je dôležité, aby ste si uchovali pozitívnu náladu. Je to váš svadobný deň a mali by ste si ho užiť so svojím partnerom a v kruhu blízkych ľudí – to sa dá urobiť aj keď sa nejaká maličkosť vymkne spod kontroly, nemyslíte?