Šaty na stužkovú: Svetlé či tmavé?

 

Vieme, že je veľmi ťažké vybrať si len jedny jediné šaty, ktoré sú tie pravé. Pri výbere šiat je rovnako rozoberaným problémom ako dĺžka šiat aj ich farba. Každá sme iná a máme vlastný vkus – to my v StarBoutique vieme, a preto nájdete v našej predajni záplavu farieb. Náš výber zahŕňa šaty svetlé, tmavé, vzorované i jednoduché.

Ak sa teda bavíme o tom, akej farby si zvoliť šaty na stužkovú slávnosť, čítajte pozorne ďalej. Prvoradé je totiž to, aby vám šaty farebne pristali a aby ste sa v nich cítili pohodlne a príjemne. Áno, je to neustále pripomínaná vec, no verte, že má svoje opodstatnenie. Len v šatách, v ktorých sa cítite pohodlne, budete sama sebou a zažiarite. Ale späť k farbám…

Ak máte rada studené farby, napríklad modrú, a ste k tomu ešte blondína, máte to vyhraté. Celkovo si pri výbere šiat všímajte, či ich farebný tón korešponduje s vašou pleťou a vlasmi. Väčšinou platí, že by sa farba šiat nemala zhodovať s farbou vašich vlasov. Voľte skôr kontrasty. Blondínky by teda mali ostať bez žltej a zlatej, čiernovlásky bez čiernej a tmavo hnedej, ryšavky bez oranžovej, ružovej a červenej.

Čo sa týka pleti, všetky dobre vieme, ako svetlé šaty vyniknú v lete, keď sme nachytali dostatok bronzu. Keďže sú stužkové v jesennom a zimnom období, môže sa stať, že už máte „späť” svoju svetlú farbu a vtedy sa zas neoplatí voliť kontrast – v tmavších šatách môžete pôsobiť staršie, prípadne, ak máte naozaj svetlú pleť, sa v kontraste s tmavým odtieňom možno stretnete aj s otázkou, či vám nič nie je – vaša belosť by mohla niekoho pomýliť, že sa necítite dobre…

Niektoré dámy sa boja, že jednofarebné šaty môžu pôsobiť fádne. U nás v StarBoutique ich však nájdete doplnené kamienkovým živôtikom, vďaka čomu vám určite neprídu jednofarebné šaty nudné, ale premenia sa na úchvatnú róbu. Dnes sú aj v rámci spoločenských šiat trendy aj vzorované šaty – napríklad kvetinové.

Základom správneho výberu je určite to, aby ste si vyskúšali viacero farebných prevedení – každý jeden kúsok môže vyniknúť úplne inak, stačí iný materiál, dlhšia sukňa, bezramienkový korzet… Vymedzte si preto dostatok času, doprajte sebe a svojim priateľkám babskú jazdu na to, aby ste našli nielen tú správnu farbu, ale najmä tie pravé šaty, ktoré budú dokonalé presne také, aké sú. Jediné, čo im chýba, je, samozrejme, dáma, ktorá sa ich nebude hanbiť predviesť.