Šaty na stužkovú: Krátke či dlhé?

Dĺžka šiat je večným problémom slečien v maturitnom ročníku. Hovorí sa, že stužková si zaslúži dlhú róbu, no samy dobre viete, že ste mladé a môžete si dovoliť aj niečo kratšie.

To je síce fakt, no každá spoločenská udalosť, akou maturitný večierok rozhodne je, má svoje zákonitosti a treba na nej dodržiavať určitý bontón. Ten nevraví, že by ste mali mať šaty dlhé až po zem s vlečkou, ktorá vám bude znepríjemňovať vaše tanečné kreácie.

Na druhej strane sa však príliš krátke šaty na takúto akciu plnú rodičov, učiteľov a riaditeľov skrátka nehodia. Ak chcete šťastne zmaturovať, určite si na tomto večierku neurobte zlé meno. Akýkoľvek trapas zo stužkovej slávnosti sa bude spomínať na každom stretnutí vašej bývalej stredoškolskej partie.

Voľte podľa postavy

Aká dĺžka je teda ideálna? Taká, ktorá pristane vašej postave a zároveň sa v nej cítite pohodlne. Dievčatám so štíhlou postavou pristanú aj úzke strihy s dĺžkou nad kolená. Ak sa však necítite na krátke šaty, no chcete poodhaliť svoje nôžky, potešia vás naše najnovšie kúsky od značky Jovani s odvážnym rázporkom na sukni.

Dámy s nejakým tým kilom navyše by však mali staviť na dlhšie  šaty s princeznovskou sukňou. Dôležité je skrátka zvýrazniť prednosti, a to aj pokiaľ ide o nohy. Niektorá ich ukáže rada, inú zas poteší, ak ich šaty zakryjú.

Aj dlhé, aj krátke

Ak napríklad túžite po tom, aby sa sukňa točila s vami popri tancovaní, no zároveň sa chcete aj pochváliť nohami, stavte na strih šiat, ktoré sú vpredu krátke a vzadu dlhé. Máme ich ponuke aj my v Star Boutique, napríklad od značky TarikEdiz,  pretože spájajú princeznovský a odvážny look.

Od dĺžky závisia aj topánky

Pri výbere tej správnej dĺžky šiat myslite vopred aj na topánky, ktoré si chcete obuť na stužkovú. Ak sa chystáte obuť si 12-centimetrový opätok, vezmite si ho so sebou na skúšku šiat, aby sa nestalo, že na stužkovej slávnosti zrazu akosi vyrastiete zo šiat a budú vám krátke. Platí to však aj pre slečny, ktoré sa chystajú vziať si niečo na prezutie, aby mohli pretancovať celú noc. Ak sa z vysokých sandálikov prezujete do balerínok či tenisiek, môže sa stať, že vám budú zrazu šaty pridlhé a zbytočne si po nich postúpate.

V prípade, že si vyberiete také šaty, ktoré vám po celý čas odhaľujú nohy, dbajte na výber tej správnej obuvi možno o čosi viac. Predsa len, vaše črievice budú celý čas na obdiv všetkým očiam, preto v prípade otvorenej špičky nezanedbajte ani pedikúru.

Základom všetkých predstužkových príprav a rozhodovania sa by však vždy malo byť to, aby ste sa vo svojej spoločenskej róbe s topánkami aj doplnkami cítili pohodlne a príjemne, aby ste si svoj večer vychutnali so spolužiakmi naplno! Ak svoje šaty stále hľadáte, najvštívte nás na Kováčskej 63.