Aj počas chladných dní môžete mať dokonalé svadobné šaty

Letné mesiace sú všeobecne známe ako obľúbená svadobná sezóna. Okrem nich aj máj – lásky čas. Ak však sledujete na sociálnych sieťach zopár svadobných fotografov, môžete si všimnúť čarokrásnu atmosféru chladného počasia. Biele šaty v kontraste s farebnou jesennou prírodou či rozprávkové zimné zábery. Hovorí sa, že v mrazivom čase ešte viac vynikne teplo lásky.

Svadby v chladnom počasí sa rozhodne nemusíte obávať. Na jednej strane sú v súčasnosti veľkým trendom šaty s čipkovanými dlhými rukávmi, no ani v šatách na ramienka či bez nich určite nezamrznete. Stačí si doladiť celkový look nevesty doplnkami, ktoré vám budú svedčať a navyše zahrejú.

Stará dobrá klasika

Snáď večnou klasikou sú štóly. Ich krása je v jednoduchosti a elegancii, ktorá sadne každej dáme. Sú príjemné na dotyk a pôsobia luxusne a sú vyrobené z ľahkých materiálov. Musíte však zvážiť ich komfort – môžu sa vám totiž šmýkať, čo by vám mohlo prekážať. Ak sa však potrebujete len na chvíľu zakryť, prípadne zahriať, sú dobrou voľbou, ktorá nič nepokazí.

ST21

Klasikou sú aj kožušteky,kožušinové prehozy cez plecia, bolerká či obľúbené kožušinové vestičky, ktoré si môžete vpredu zapnúť alebo previazať brošňou či mašľou.

Ak patríte medzi ochrancov zvierat, nemusíte si voliť pravú kožušinu, omnoho obľúbenejšie a aj cenovo dostupnejšie sú hebké plyšové varianty.

Komfort, ktorý poteší

Okrem kožušiny si na vrch svojich svadobných šiat môžete zvoliť aj bolerko alebo sako, či už s krátkym, dlhým alebo trojštvrťovým rukávom – podľa toho, čo vám viac vyhovuje. Mimoriadne populárne sú čipkované zvršky. Vyzerajú ako top, ktorý si oblečiete na šaty a nebudú vytvárať dojem doplnku, ale súčasť vašich vysnívaných šiat, pretože na ne padnú ako uliate. Obvykle sa zapínajú vzadu, či už na zips alebo gombíky. Môžete si vybrať od jednoduchších, cez zdobené s drobnými aplikáciami až po celé zdobené, napríklad čipkované. Dávajte si však pritom pozor na typ a strih šiat, aby zvršok k šatám naozaj ladil.

Trendovejšou záležitosťou sú saká. Nie však obyčajné, no strihané tak, že budú pôsobiť naozaj slávnostne. Dajte si pozor na ich dĺžku – pri šatách so sukňou s vysokým pásom určite nevoľte dlhé strihy.

Špecifickým kúskom sú svetríky. Tie sa hodia nevestičkám, ktoré si vybrali svadbu v štýle vintage, a tak ladia aj svoj celkový look. Samozrejme, nemal by to byť akýkoľvek veľký sveter. Ide skôr o tenké kúsky s obyčajnými gombíkmi.

Najnovšie trendy

Najnovšími trendmi, pokiaľ na to máte odvahu, sú biele koženkové bundy. Ich výber však závisí aj od povahy nevesty, ktorá sa nebojí zariskovať a staviť na niečo, za čo ju babička asi nepochváli. Zatiaľ sa však začali používať prevažne v zahraničí, no už aj u nás nimi nevesty začínajú experimentovať. Ide vlastne o vylepšenie starej známej klasiky – bieleho kožušteka. Ten je však stále v kurze, budete sa s ním cítiť ako Popoluška.