Kedy je ten správny čas hľadať šaty?

 

Niektoré z nás majú svoje vysnívané šaty ešte skôr, ako nájdu toho pravého. Potom sme my ženy občas aj nerozhodné a vyberáme, preberáme, filozofujeme, kým sa dá. Kedy začať hon na svadobné šaty tak, aby ste naozaj našli tie svoje dokonalé? Ako si tieto chvíle, ktoré môžu byť aj stresujúce, spríjemniť?

Príprava

Začnite najprv prezeraním internetu a časopisov, aby ste zistili, aké šaty sa vám páčia. Potom sa v salóne určite nehanbite ukázať, aký typ šiat vás oslovil. Ochotné a nápomocné dámy v salónoch už dopomohli nejednej neveste nájsť tie kúzelné jediné biele šaty, takže sa v prípade potreby nechajte aj nasmerovať. Samozrejme, všetko v rámci miery. Niektoré šaty sa vám po vyskúšaní možno aj prestanú páčiť, prípadne si poviete, že sa nehodia vašej postave. Vtedy neklesajte na duchu! Myslite na to, že modelky, na ktorých sú svadobné šaty fotené, sú obvykle príliš štíhle a vysoké.

Čas nových kolekcií

Čo sa týka termínu, kedy sa vybrať hľadať svadobné šaty, niektoré salóny vás odmietnu objednať, ak máte svadbu, povedzme, o rok. My v Star Boutique vás určite neodmietneme, ale radi vám vysvetlíme, prečo sa niekedy neoplatí hľadať tie pravé šaty rok pred svadbou.

Dôvodom je to, že módni návrhári a svetoznáme značky prichádzajú s novými kolekciami dvakrát do roka – na jar, približne v apríli, a na prelome októbra a novembra. V tomto období sa aj do salónov v našich končinách postupne dostanú úplne novučičké kúsky. Samozrejme, aj naša ponuka svadobných šiat z minulých kolekcií je dostatočne krásna a ponúka na výber rôzne štýly šiat, no pokiaľ preferujete aktuálne módne trendy, prípadne ste si zatiaľ nenašli svoj štýl, navštívte nás na Kováčskej 63 v čase, kedy máme novú kolekciu.

Pri výbere svadobných rób sa pritom riadime tým, po čom je najväčší dopyt budúcich neviest. Počúvame vaše predstavy a túžby, preberáme ponuky módnych značiek a snažíme sa vybrať z každého rožka troška – aby si naozaj každá nevestička prišla na svoje. Veľkou výhodou toho, ak si prídete skúšať novú kolekciu medzi prvými, je aj dostupnosť šiat. Ak plánujete svadbu napríklad v máji a svoje pravé šatičky u nás nájdete v marci, bohužiaľ, môže ich už mať na váš termín rezervovaná iná nevesta, ktorá si ich skúšala možno aj hneď ako prvá po ich príchode k nám. Platí staré porekadlo: Kto prvý príde, ten prvý melie…

Úprimný kolektív

Na hľadanie a skúšanie šiat si so sebou vezmite len pár ľudí, aby sa zo skúšania nestalo prekrikovanie rôznorodých názorov, ktoré vám v rozhodovaní nakoniec nepomôžu. Zoberte si so sebou isto niekoho, komu dôverujete a viete, že vám povie za každých okolností pravdu. Pritom však táto kamarátka musí poznať vás a váš vkus.

To najdôležitejšie nakoniec: užívajte si skúšanie šiat. Neberte to ako povinnosť a stresovú situáciu, preto sa snažte nájsť si čas na skúšanie šiat skôr ako mesiac pred svadbou.

Základ je dobrá nálada

Do salónu choďte s dobrou náladou a dostatkom času – neukrajujte si hodinku v rámci pracovnej doby, ale doprajte si pohodové skúšanie a hľadanie tých pravých bielych šiat – ono to za to stojí. Ak už máte svadobné topánky, vezmite si ich so sebou. Ak nie, vezmite si aspoň topánky s podobným opätkom, aký plánujete mať. Až si šaty budete skúšať, skúste sa v nich aj hýbať. Jemne si zatancujte, zatočte sa – uvoľnite sa tým a zároveň zistíte, či vám šaty dobre sedia aj pri pohybe a neobmedzujú vás. Nebojte sa, tie pravé svadobné šaty nájdete. Krajšie sa vám však na svadobné prípravy bude spomínať, ak ich prežijete v dobrej nálade a obklopená príjemnými ľuďmi.

 

One Response

Comments are closed.