Užite si čarovný ples v róbe podľa vašich predstáv 

Blížiaci sa čas plesov zbožňujeme predovšetkým my, dámy. Na jednu noc sa môžeme vzdialiť od svojho každodenného pracovného a rodinného života. Stane sa z nás dáma v prekrásnych šatách, s dokonalou vizážou, s elegánom po boku, s ktorým v črievičkách pretancujeme celú noc… Niet sa preto čo čudovať, že prípravám na ples venujeme omnoho viac času. Rozmýšľate už aj vy, čo si oblečiete?

Jednoduchosť

Túto sezónu sú v kurze priliehavé šaty, ktoré zvýrazňujú ženskú líniu tela. Nejde však o žiadne nudné či fádne kúsky – jednoduché obtiahnuté šaty sú totiž ozvláštnené holým chrbtom, rafinovaným rázporkom na sukni či ozdobnou aplikáciou, vďaka ktorej budete aj v jednoduchých šatách bohyňou. K takýmto šatám sa hodí minimalistická vizáž – prirodzený mejkap a drobné šperky, ale aj veľké štrasové náušnice, ktoré na pohľad zaujmú. Samozrejme, závisí to od zdobenia šiat.

Jediná nevýhoda týchto šiat je, ak sa počas sviatočných dní nebudete trošku kontrolovať a preženiete to s dobrotami. Nie každá žena sa totiž v priliehavých šatách cíti príjemne a pohodlne, preto nechoďte do takejto róby na ples, ak s ňou nie ste stotožnená.

Popoluška na jednu noc

Aj keď sa asi nedostaneme na Ples v opere, aj tak si môžeme obliecť bohaté šaty pre kráľovné či princezné. Sto ľudí – sto chutí, preto v súčasnosti na plesových eventoch naozaj nájdete rôznorodé outfity – od jednoduchých až po hotové róby. Je pritom jedno, či ide o reprezentačný ples inštitúcie, poľovnícky ples alebo silvestrovský.

Ak túžite po šatách s veľkou kruhovou sukňou a korzetom, ktorý vám vytvorí osí driek, choďte do nich! V takomto type šiat sa budete cítiť úžasne počas celého večera a voľbou takejto róby na podujatie, akým je ples, nešliapnete nikdy vedľa. Môžete si ich zohnať vo vašom obľúbenom farebnom odtieni – kráľovskej modrej, smaragdovej, červenej…, ale čoraz obľúbenejšími sú aj kvetinové či inak vzorované bohaté róby. K nim už však potom laďte naozaj len decentné šperky, pretože skvostom sú samotné šaty a vy v nich.

Skvelé na tomto type šiat je to, že sa hodia každej ženskej postave. Viazačka zoštíhli každý driek, kým sukňa skryje kypré ženské tvary.

Dvojdielna róba

Aj keď sa vám to možno spočiatku nepozdáva, ale áno – aj na ples sa hodí spojenie sukne s vysokým pásom a krátky zvršok, takzvaný crop top. Hodí sa však prevažne na vyššie a štíhlejšie dámy.

Nižšie dámy by predel v podobe rôznych materiálov mohol opticky ešte viac znížiť. Ak sa rozhodnete pre toto módne duo, dávajte si však pozor na dĺžku crop topu – na oficiálnu udalosť, akou ples je, si zvoľte radšej možno o trošku dlhší top, ktorý vám váš trup odhalí maximálne pri zdvíhaní rúk pri tanci.

Čo na vrch

Aj keď sa všetky zameriavame najmä na šaty, v ktorých strávime plesovú noc, zastavte sa na chvíľku pri prípravách aj nad tým, v čom na ples dorazíte. Isto si neberte žiadnu zimnú bundu či páperovú vetrovku.

Stavte na klasický čierny kabát, ktorý by v šatníku dámy nemal chýbať. Ak máte akýkoľvek iný zvršok – kožuštek, bundu po pás či kabát v inej farbe, máte vyhraté.

 

Keďže si plesový večer chcete naozaj užiť a vychutnať, zvoľte si najmä také šaty, v ktorých sa cítite príjemne a pohodlne. Možno sa spočiatku v bohatej róbe nebudete cítiť sama sebou, no časom to prejde – veď v každej z nás je skrytá princezná 🙂

Ak stále nemáte tie pravé šaty na blížiaci sa ples, o ktorých ste presvedčená, že vďaka nim bude váš večer naozaj podarený, nebojte sa a navštívte náš Star Boutique na Kováčskej 63. Vychádzame v ústrety aj dámam, ktoré budú hľadať ešte na poslednú chvíľu hľadať outfit napríklad aj na silvestrovský ples/večierok/párty, na ktorom budú chcieť zažiariť. Po vianočných sviatkoch totiž budeme mať otvorené vo štvrtok a piatok 27. a 28. decembra podla otváracích hodín a iné dni na objednávky.