Tradície na svadbe – šaty na redový tanec pre nevestu

Naša krajina sa môže pochváliť krásnymi tradíciami a folklórom, ku ktorým neodmysliteľne patria aj pestrofarebné kroje. Tie sú od nepamäti súčasťou svadobných osláv.

Dodnes pretrval zvyk čepčenia a redového tanca, ktorý symbolizuje premenu nevesty na vydatú ženu. Najmä kvôli týmto tradičným svadobným zvyklostiam si nevesty pred svadbou zháňajú krásne kroje.

V Star Boutique  máme hneď niekoľko šiat na redový tanec. Nie sú to síce tradičné kroje, no sú veľmi obľúbené. Výber záleží len na vkuse a na tom, aby sa v ňom nevesta cítila výborne. Musí byť predsa krásna a sexy pre svojho ženícha aj počas čepčenia.

Veľmi obľúbeným sa u nás šaty s vrstvenou trojradovou sukňou vo farbách červená, biela, zelená. Aj preto ho voláme „maďarské šaty”. Krásnu saténovú trojradovú sukňu však máme aj v slovenských farbách – červená, biela a modrá. Výhodou týchto sukieň je aj to, že pod ne nepotrebujete spodničku, čo ocenia najmä nevesty túžiace po letnej svadbe.

 

Možnosť vyskladať si outfit

Okrem trojfarebných sukieň máme pre nevesty v ponuke aj čisto červenú sukňu s výšivkou, ale aj dve biele s rôznymi výšivkami.

Šaty na redový z nášho butiku dopĺňa korzet, ktorý dokonale vyzdvihne vaše prednosti a krásne v ňom vynikne postava vďaka viazačke. „Vyskladať si” svoj vlastný ,,kroj“ môžete aj výberom šnúrky do viazačky, ktoré máme vo viacerých variáciách. Navyše ku korzetu podľa výšivky ponúkame aj bielu alebo červenú čelenku, aby všetko pekne ladilo.

Pre všetky nevesty, ktorým učarovali vyšívané pestrofarebné  stuhy, máme korzet s maďarskou výšivkou, ktorej sa hovorí kalocsai. K pestrofarebnej stuhe na červenom korzete si môžete zladiť červenú či bielu sukňu a čelenku, ktorú tiež zdobí ručná výšivka.

Čižmy z pravej kože

Skvostom v Star Boutique sú aj čižmy, ktoré nevestám ponúkame. Sú červenej farby, z pravej kože a ručne šité. Kvalitné, ale najmä pohodlné vďaka nízkemu, maximálne 4-centimetrovému opätku. Každá nevesta v nich zvládne pretancovať redový tanec so všetkými svadobčanmi bez problémov!

Naše zákazníčky si pochvaľujú najmä to, že šaty na redový od nás sú odlišné oproti tým tradičným, aké si požičiate od folklórneho súboru. Je to preto, že naše sú prevažne zo saténu a naše sukne sú kratšie, nad kolená. Každá nevesta tak pôsobí dievčensky a sexy. Folkloristky mávajú obvykle sukne pod kolená, čo nemusí lichotiť každej neveste. Už sa nám aj stalo, že zopár vydatých paní ľutovalo, že o našej ponuke šiat na redový nevedeli skôr.

Okrem toho ponúkame niečo aj pre pánov. Vieme, že ženísi sa až tak nehrnú do krojov. Preto máme alternatívu, ktorú isto s ľahkosťou prijme každý pán – ľudového motýlika a traky, samozrejme, doladené do červena k farbám šťastnej roztancovanej nevesty.

 

Milé nevesty, netreba sa báť, či vám šaty od nás padnú. Vďaka šnurovačke si korzet môžu obliecť dámy s konfekčnou veľkosťou 32, ale aj 46. Podobne je to so sukňou – gumička v páse sa prispôsobí. Stačí sa len objednať a prísť si vybrať.  Tak najlepšie zistíte, čo sa vám najviac hodí a čo z vás urobí ešte krajšiu nevestu.

 

 

 

One Response

Comments are closed.