Nielen nevesta musí byť počas svadby krásna

foto: Tomáš Hrivňák

Svadobná sezóna je v plnom prúde a mnohé ženy už rozmýšľajú nad tým, čo na svadobný obrad či hostinu počas horúcich dní. Žiadna nechce zatieniť nevestu, no každá sa chce páčiť nielen sebe, ale aj slobodným družbom či vlastným partnerom. Čo na seba? S touto otázkou sme sa obrátili na profesionálov z fachu.

Navštívili sme Star Boutique na Kováčskej 63. Na svoje si tam prídu aj nevesty, ktoré si môžu vyberať z množstva svadobných šiat alebo ľudových krojov na čepčenie. No my sme sa zamerali na spoločenské šaty pre svadobné hostky. V ponuke majú modely prestížnych značiek TARIKEDIZ, JOVANI a DEMETRIOS.

Vzdušné letné materiály

Módne trendy sa menia z roka na rok a rovnako to platí aj pri spoločenských šatách. Svadobná sezóna 2018 sa vyznačuje niekoľkými hlavnými znakmi. Kvetinové vzory, ľahké materiály, jemná čipka a pestré farby. Nežná romantika, po ktorej sa nemusí báť siahnuť ani jedna žena. Aj pri týchto trendoch si totiž zo širokej palety šiat naozaj môžete vyberať.

Pokiaľ sa chystáte na blížiace sa letné svadby, vzdušné materiály vás rozhodne potešia. Zvoliť si z nich môžete dlhé či krátke, voľné, ležérne a pohodlné, no pokojne aj puzdrové šaty. Každé z nich oplývajú eleganciou a jedinečným šmrncom.

Voľbou správnej dĺžky a strihu môžete docieliť ten správny efekt. Zakryte nedostatky a odhaľte prednosti. „Ženám plnších tvarov odporúčam uprednostniť šaty, ktoré nezvýrazňujú ich dokonalosti, práve naopak, potlačia ich. Štíhlejšie dámy majú podstatne väčší výber, no tiež sa musia popasovať so svojimi nedokonalosťami,” zhodnotila Martina Medveová, majiteľka Star Boutique.

 

 

Ani čierne, ani biele

Pri výbere vhodných spoločenských šiat na svadbu je dôležité vyvarovať sa dvom veciam – celočiernym a celobielym šatám. „Čisto biele šaty patria iba neveste, čo sa týka čiernej, najmä ľudia z rodinných kruhov by na svadbu mali voliť inú farbu,” dopĺňa Medveová.

Ak ste teda v príbuzenskom vzťahu s mladomanželmi, stavte skôr na svetlé odtiene farieb, ako napríklad púdrová, fialová či ružová. Ak nie ste rodinným príslušníkom budúcich manželov, pokojne siahnite aj po výraznejších farbách, kvetinových vzoroch, kombináciách látok, napríklad s čipkou.

Croptop v kurze

Ponuka Star Boutique nezahŕňa len šaty. Vyberať si môžete aj z kombinácie sukňa a top, prípadne croptop (skrátený variant trička alebo tielka). Tie si však môžu dovoliť najmä dámy so štíhlym pásom, no je to tiež ideálna kombinácia pre tie, ktoré chcú širokou sukňou áčkového strihu zakryť väčšie boky a stehná. Croptopom upriamia pozornosť na vrchnú časť svojho tela.

Práve tieto kombinácie sa stali v poslednej dobe v Star Boutique najpreferovanejšími. Okrem nich tiež romantické šaty s čipkou, krátke dievčenské strihy a úzke večerné róby.

Podľa mojich skúseností môžem zhodnotiť, že Košičanky majú úžasný vkus. Neboja sa experimentovať. Vyberajú si rôzne farby od púdrových jemných odtieňov až po neónové. Pokiaľ ide o strihy, dobre vedia, ktorý najviac pristane ich postave,” dodala.

Outfit sa však nezakladá len na šatách. Dôležité sú aj topánky a doplnky. Vedia to aj v Star Boutique. „Snažíme sa aj pri výbere topánok a doplnkov poradiť. Skvelý outfit vynikne ako celok, keď všetky komponenty spolu ladia, je to žiadané najmä v prípade spoločenských šiat.”

 

Stačí sa objednať

Salón Star Boutique nájdete na Kováčskej 63 otvorený v pracovných dňoch od 10. do 18. hodiny, cez víkend len na objednávku. Vopred sa nahlásiť je však dobré počas celého týždňa na telefónnom čísle

0903 399 808. Budete tak mať istotu, že bude všetka pozornosť a poradenstvo venované len vám.

 

 

Zdroj: KošiceDnes